Kolory ścian w mieszkaniu to najważniejszy element, który tworzy klimat i styl całego wnętrza. Za ich pomocą można optycznie zmieniać rozmiary i kształty pomieszczeń. Dzięki odpowiednim barwom na ścianach powstają przytulne pokoje dzienne lub też salony, w których dominuje wrażenie chłodnej elegancji. Zatem farby do ścian dobierać można odpowiednio do efektów, które chce się osiągnąć. Sprawdź, jak to zrobić.

Kolorowe i radosne pokoje dziecięce zawsze wzbudzają zachwyt. Maluchy bardzo dobrze się w nich czują, a to z pewnością wpływa pozytywnie na ich nastrój, a nawet na ogólny rozwój. Otaczajmy dzieci estetycznymi aranżacjami przestrzeni, bo w ten sposób jesteśmy w stanie kształtować ich późniejszy gust. Bierzmy jednak pod uwagę ich upodobania! 

Planując remont mieszkania czy domu, zastanawiamy się głównie nad nową kolorystyką. W głowach przewijają się kolejne pomysły na aranżacje wnętrz i zupełnie zapominamy o tak ważnym aspekcie, jakim jest odpowiedni dobór farb… nie ze względu na kolor, ale z uwagi na ich właściwości. Przecież farby, oprócz swoich pięknych kolorów, muszą być trwałe, funkcjonalne, a w ich składzie powinny znajdować się komponenty niewpływające negatywnie na zdrowie domowników.

Wspaniałą atmosferę świąt Bożego Narodzenia tworzą przemyślane dekoracje domu i otoczenia, pyszne potrawy, spośród których wiele przygotowuje się tylko na Święta, oraz domownicy i goście. Ci, odświętnie ubrani, zbierają się przy świątecznym stole i w pięknym otoczeniu mogą spędzić wspólnie ten magiczny czas. Jak udekorować dom i ogród, aby poczuć prawdziwie bożonarodzeniowy klimat? 

Co roku, gdy zbliża się jesień i na dworze robi się coraz chłodniej, zas tanawiamy się, jak utrzymać odpowiednią temperaturę w mieszkaniu czy w domu, zanim na dobre uruchomimy ogrzewanie. Schyłek lata zmusza nas często do zadbania o komfort termiczny, bo zwykle rano i wieczorem w pokojach robi się chłodniej i trzeba je odrobinę dogrzać.

Prysznic czy wanna? To dylemat, który pojawia się w wielu rodzinach. Trzeba przyznać, że każdy z tych łazienkowych sprzętów ma swoich zagorzałych zwolenników. Pół biedy, jeśli łazienka jest na tyle duża,
że można zamontować w niej i wannę, i prysznic. Co jednak zrobić, kiedy trzeba wybierać? Zarówno wanna, jak i prysznic mają swoje zalety, ale też niewielkie wady.

Biokominki w zasadzie nadal są nowością na polskim rynku. Docenia je coraz więcej osób, ponieważ są bardzo dobrą opcją dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się urokliwym, nastrojowym blaskiem ognia w mieszkaniach i domach, gdzie nie ma możliwości podłączenia tradycyjnego kominka do instalacji kominowej. Trzeba jednak na wstępie zaznaczyć, że biokominek nie zastąpi normalnego ogrzewania, ale może być jego miłym uzupełnieniem.